X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست

معرفی جوایز معماری

جایزه ی طراحی خوب ( GOOD DESIGN AWARD)

۱ اسفند ۱۳۹۵

جایزه ی طراحی خوب ( GOOD DESIGN AWARD) جایزه ی طراحی خوب ( GOOD DESIGN AWARD) در سال 1958 در شیکاگو برای پرورش و ترویج یک درک عمومی بیشتر و پذیرش برای طراحی مدرن تاسیس شد.این جایزه به عنوان یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین جایزه طراحی در جهان امروز شناخته شده است. جایزه ی طراحی خوب ( GOOD DESIGN AWARD) هرساله برای به اشتراک گذاشتن... بیشتر »

جایزه معماری بنیاد Architecture, Interior design and Design) AID)

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

جایزه معماری بنیاد Forum AID Award) AID) جایزه معماری بنیاد Architecture, Interior design and Design) AID) جایزه معماری بنیاد Forum AID Award) AID) جایزه انجمن معماری شمال اروپا است . این جایزه طراحی دست سالانه توسط مجله انجمن سوئد حمایت می شود . AID مخفف سه کلمه  Architecture, Interior design and Design می باشد . این جایزه در سال 2004 تاسیس شده است و در مراسمی... بیشتر »

جایزه طراحی خوب سبز( GREEN GOOD DESIGN AWARD)

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

جایزه طراحی خوب سبز(GREEN GOOD DESIGN) مرکز اروپایی برای معماری و هنر و طراحی و مطالعات شهری و همچنین انجمن ادبی شیکاگو برنامه عمومی ابتکاری را با نام طراحی خوب سبز ارائه داده است. طراحی خوب در سال 1950 در شیکاگو توسط Edgar Kaufmann،Eero Saarinen، Charles ، Ray Eames برای پرورش و ترویج یک درک عمومی بیشتر و پذیرش برای طراحی مدرن... بیشتر »

نشان بنیاد توماس جفرسون

مدال توماس جفرسون

۱۳ بهمن ۱۳۹۵

مدال توماس جفرسون مدال توماس جفرسون در معماری برای تشکر از افرادی که کمک های زیادی در زمینه معماری و پیشرفت این هنر انجام داده اند؛ شناخته شده است. اهدای این مدال در معماری از سال 1966 هر ساله به طور مشترک در مانتیسلو و دانشگاه ویرجینیا برگزار می شود.طبق قوانین بنیاد توماسس جفرسون این مدال جهانی از... بیشتر »

مدال طلای سلطنتی

۱۱ بهمن ۱۳۹۵

مدال طلای سلطنتی مدال طلای سلطنتی توسط موسسه سلطنتی معماران بریتانیا    - RIBA- Royal Institute of British Architects در سال 1848 تاسیس شده است   و تا کنون پابرجاست و امروزه نیز جشن گرفته می شود. این مدال با همفکری رئیس موسسه معماران بریتانیایی، ارل دی گری و شاهزاده آلبرت پایه گذاری شده است. ... بیشتر »

جایزه سلطنتی پریمیوم

۹ بهمن ۱۳۹۵

جایزه سلطنتی پریمیوم   جایزه سلطنتی پریمیوم، جایزه  جهانی هنر است که امپراتوری ژاپن برای بزرگداشت شاهزادا تاکاماتسو برگزار می کند. ... بیشتر »

جایزه بین المللی معماری موریاما رایس

۶ بهمن ۱۳۹۵

جایزه بین المللی معماری موریاما رایس ریموند موریاما، FRAIC ،  معمار موسسه سلطنتی معماران کانادا (RAIC) و بنیاد رایس  (RAIC) ، جایزه بین المللی معماری موریاما رایس را در سال 2014 ایجاد کردند. ... بیشتر »

جایزه معماری عمارت شیشه ای LEAF

۵ بهمن ۱۳۹۵

جایزه معماری عمارت شیشه ای (LEAF (Leading European Architecture Forum جایزه معماری عمارت شیشه ای LEAF جایزه بین المللی و سالانه است . هدف طراحی نوآورانه ای است که مجموعه ای از معیار های معماری آینده و به رسمیت شناختن آن است . این جایزه توسط معماران پیشرو و انجمن معماران اروپا (LEAF) در سال 2001 تاسیس شد . این جایزه منجرب... بیشتر »

جایزه معماری جین درو

جایزه معماری جین درو

۴ بهمن ۱۳۹۵

جایزه معماری جین درو جایزه معماری جین درو با مباحثه ای بین موسسه سلطنتی معماران بریتانیا (RIBA) و گروه زنان معمار  و موسسه هنر انگلستان آغاز به کار کرد. جایزه معماری جین درو در ژانویه 1998 در موسسه هنرهای معاصر لندن در یک مراسم با شکوه برگزار و راه اندازی شد. این جایزه با هدف به رسمیت شناختن تنوع و گوناگونی... بیشتر »

جایزه گروه زامتوبل (zumtobel group award)

۲ بهمن ۱۳۹۵

جایزه گروه زامتوبل (zumtobel group award) جایزه گروه زامتوبل (zumtobel group award) جایزه ای در راستای نوآوری برای توسعه پایدار و بشریت در محیط ساخته شده است . جایزه معماری زامتوبل جایزه معماری است که به عنوان یک محرک برای تحولات جدید و مفاهیم در محیط زیست ساخته شده است که کمک به برآوردن نیاز های فعلی و آینده برای بهبود... بیشتر »

جایزه بین المللی معماری

جایزه بین المللی معماری

۲ بهمن ۱۳۹۵

جایزه بین المللی معماری International Architecture Awards جایزه بین المللی معماری ،برای معماری مدرن، معماری منظر، طراحی داخلی و برنامه ریزی شهری می باشد. این برنامه توسط انجمن دانش شیکاگو موزه معماری و طراحی در سال 2004 به افتخار و جشن معماری برجسته ترین طراحی  و پروژه برتر در سراسر جهان راه اندازی شد. این جایزه با... بیشتر »

مدال هنریش تسنو (HEINRICH TESSENOW GOLD MEDAL)

۲۹ دی ۱۳۹۵

مدال طلا هنریش تسنو (HEINRICH TESSENOW GOLD MEDAL) در سال 1963 در هامبورگ ساخته شد . این مدال به افتخار معمار آلمانی HEINRICH TESSENOW یکی از چهره های طلایی در تاریخ معماری معاصر اهدا می شود . مدال طلا هنریش تسنو به معمارانی که دارای طرح های غیر قابل انعطاف ، هوشیار و ضروری هستند تعلق می گیرد . او همیشه میگفت:"ساده ترین شکل... بیشتر »