X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۱
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

نرم افزار طراحی جدید / حفظ طراحی با دست آزاد در دنیای دیجیتال

grandcentralarchdaily

نرم افزار Mental Canvas اولین نرم افزار طراحی نیست که قصد حفظ کردن خلاقیت و اصالت طراحی با دست آزاد را دارد. نرم افزار هایی مانند SketchUp و Morpholio قبلا در این مورد تلاشهایی داشته اند که البته به نتایج قابل قبولی انجامیده است. اما چیزی که نرم افزار Mental Canvas را منحصر به فرد میسازد، قابلیت طراحی با دست آزاد و ایجاد فضای سه بعدی بدون استفاده از پلان های طراحی شده با نرم افزار های ترسیم پلان نظیر CAD است. طراحی با این نرم افزار اسکیسی سه بعدی ارائه میدهد. این چیزیست که  Julie Dorsey ( مبدع نرم افزار ) آن را “رسانه گرافیکی” مینامد.

giphy_1

این نرم افزار در آینده بر روی پلتفرم های متعدد از جمله Microsoft Surface ارائه خواهد شد و به سرعت جای خود را در بین نرمافزار های گرافیکی و معماران باز خواهد کرد.

giphy_2

giphy_3

فضای نرم افزار به این صورت است که طرحی دو بعدی با دست آزاد طراحی شده و البته رنگ آمیزی میشود، سپس با تعریف بعد برای این فضای دو بعدی امکان ایجاد فضای دو بعدی دیگری در ارتباط با تصویر اول وجود دارد. این تصویر دوبعدی میتواند تکمیل کننده تصویر اول باشد و یا پرسپکتیو دیگری باشد که تصویر اول را کامل مینماید.

“طراحی با CAD به مراتب هزینه های بیشتری دارد، در طراحی سه بعدی با نرم افزار CAD شما حتما باید هر سه بعد را در نظر گرفته و طراحی نمایدد، حتی اگر این حجم یک مکعب ساده باشد. علاوه بر طراحی در سه بعد در نرم افزار CAD ویرایش حجم های طراحی شده به مراتب سخت تر از نرم افزار اما در این نرم افزار Mental Canvas است. در نرم افزار Mental Canvas هنرمند کاملا به طرح تسلط دارد و حس طراحی با دست آزاد را به بیننده منتقل مینماید و در نهایت مشکلات ارائه طرح با نرم افزار هایی مانند CAD را ندارد.”

giphy

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید