X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۴
آبان ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

Forest Green Rovers ( اولین استادیوم تمام چوب جهان ) / زاها حدید

شرکت معماری “زاها حدید” به عنوان برنده مسابقه بین المللی طراحی استادیوم فوتبال Forest Green Rovers انتخاب و معرفی شده است.

03_zha_interior_seatingbowl_phase1_render-by-va

پس از رقابتی هفت ماهه و با رقایبت بیش از 50 شرکت از سراسر دنیا تیم ZHA با معرفی کانسپت استادیوم تمام چوب خود در بین فینالیست ها برنده مسابقه طراحی این استادیوم شد. این ورزشگاه در زمان پایان پروژه اولین و احتمالا تنها ورزشگاه تمام چوب جهان خواهد بود که نام موسس و بنیانگذار شرکت ZHA را در سال فوت او دوباره زنده خواهد کرد.

04_zha_fgr_concourse_render-by-va

جنگل Forest Green Rovers چشم اندازی جذاب و سر سبز برای سایت استقرار پروژه است، و انتخاب متریال طبیعی چوب در راستای احترام و همسویی با طبیعت منطقه و جنگل Forest Green Rovers خواهد بود. ساختارهای چوبی این استادیوم را به کمترین میزان تولید کربن در بین استادیوم های دیگر در سرتاسر دنیا بدل خواهد کرد. سقف ورزشگاه از یک لایه شفاف membrane ( نوعی وکیوم مخصوص چوب ) خواهد بود که به گفته گروه معماری ZHA ” به رشد چمن ها کمک مینماید، از ایجاد سایه های کامل برای بازیکنان و تماشاچیان جلوگیری خواهد کرد و تاثیر بصری غیر همگون ورزشگاه در بستر جنگل را در دید اولیه از بیرون ورزشگاه کاهش خواهد داد “.

01_zha_fgr_exterior01_render-by-va

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید