X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۷
دی ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

افتتاح هتل اسپیناس پالاس در تهران / Espinas Tehran Hotel

هتل اسپیناس پالاس امروز (دوشنبه هفتم دیماه 1394) همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) افتتاح خواهد شد.

Archreport_palace_espinashotels 01

یکی از بزرگترین و مجلل ترین هتل های ایران با نام هتل “اسپیناس پالاس” فردا در تهران افتتاح میشود. این در حالیست که این هتل در راستای برگزاری اجلاس مجمع سران کشورهای صادر کننده گاز پیش از این میزبان فرستاده ویژه پوتین (رئیس جمهور روسیه)، وزیر انرژی، وزیر بهداشت، معاون وزیر دارایی و دیگر مقامات روسیه و همچنین مقامات ارشد کشورهای صادر کننده نفت بوده است.

این هتل که به گفته آقای “علي اصغراميري” مدیر عامل هتل “اسپیناس پالاس” مطابق با بالاترین استاندارهای معماری و هتل داری روز دنیا میباشد دارای 244 واحد اقامتی شامل سوئیت های مجلل همراه با بهترین سیستم های تاسیسات و مدرن ترین امکانات جهت برگزاری سمینارها و جشن ها است.

Archreport_palace_espinashotels 012

اما به گزارش “گزارش معمار” این هتل در زمینه معماری نیز حاشیه های زیادی را به دنبال داشته، فرای نام هتل که ایرانی به نظر نمیرسد در ابتدای ساخت بنا با 8 طبقه پیش بینی شده که پس از رفت و برگشت های متعدد به شهرداری ارتفاع این ساختمان به 19 طبقه رسیده است. حاشیه بعدی این هتل استقرار استخر 1300 مترمربعی روباز در طبقه نوزدهم این ساختمان است که خلاف مقررات میباشد.

قناعتی(عضو هیات رییسه شورای شهر تهران) در این باره میگوید: “آبی که روی این طبقه سوار میشود، وزن آن را بالا برده و با توجه به آنچه که در نقشه های ساختمان ارائه شده به نظر نمیرسد که این بنا از استحکام لازم برخوردار باشد.” وی افزود: “این در حالی است که طبق نقشه های ارائه شده قرار بود این استخر به همراه سونا در زیر زمین هتل در نظر گرفته شود و استخر رو باز آن بالا جای سوال دارد.”

طبق بررسی اینترنتی “گزارش معمار” در وب سایت های خبری و هتل داری ایران عزیز، این هتل در حال تبدیل شدن به نماد گردشگری ایران میباشد. این امر زمانی اهمیت بیشتری پیدا میکند که اولیت اقامت سران و مقامات ارشد کشورهای دیگر در ایران در این هتل پیش بینی میگردد. اما نکته مورد توجه “گزارش معمار” ویژگی های ساخت این بنا در حوزه معماری و معماری اسلامیست.

پس از مشاهده عکس های داخلی و خارجی این بنا در وب سایت رسمی هتل اسپیناس پالاس فرای نام هتل که ایرانی به نظر نمیرسد، به جز مجسمه دو سرباز ساسانی در لابی هتل هیچ نشانی از معماری ایرانی یا اسلامی یا حتی شرقی در این هتل دیده نشد. طراحی داخلی مجموعه در نهایت سادگی و بدور از جذابیت های معماری بوده و طراحی داخلی اتاقهای فاقد هر گونه جذابیت بصری میباشد. البته گروه “گزارش معمار” با توجه به کیفیت عکس های ارائه شده در وب سایت این هتل ضعف در ارائه تصاویر را مد نظر قرار داده اما به لحاظ معماری هیچ نشانه ای مبنی برا ایرانی یا اسلامی بودن یا جذابیتهای معماری قابل رقابت با هتل های بزرگ دنیا را مشاهده ننمود.

نمونه ای ازتصاویر این هتل جهت قضاوت معماران عزیز در ادامه ارائه شده است.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید