X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۴
آذر ۱۳۹۴
ایمیل به دیگران

رونمایی از دو طرح نامزد استادیوم المپیک 2020 توکیو

رونمایی از دو طرح نامزد استادیوم المپیک 2020 توکیو

وزارت ورزش ژاپن تصاویر دو طرح پیشنهادی برای استادیوم ملی جدید در حال ساخت توکیو را رونمایی کرد، فعلا وزارت ورزش ژاپن نامی که برای این دو ورزشگاه المپیک توکیو 2020 در نظر گرفته، نام ساده گزینه A و گزینه B میباشد. هنوز نام معماران ژاپنی طراح این استادیوم ها که جایگزین طرح پیشنهادی معمار بزرگ عراقی “زاها حدید” شد بیان نشده است. این ورزشگاه قرار است در منطقه سرسبز Yoyogi در توکیو ساخته شود.

طرح پیشنهاد شده توسط “زاها حدید” که در مسابقه بین المللی طراحی استادیوم المپیک 2020 توکیو برنده شد و در ماه جولای بسیار بحث برانگیز شد پس از ابراز نگرانی های ژاپن در مورد افزایش هزینه های دولت به طراحان ژاپنی سپرده شد. به گزارش ژاپن تایمز (Japan Times) نخست وزیر ژاپن آقای Shinzo Abe به خاطر هزینه های گزاف پروژه پیشنهادی خانم زاها حدید و به رقم برنده شدن این معمار عراقی در مسابقه رسمی دولت ژاپن نتایج مسابقه را مردود اعلام کرد و دستو از سر گیری این مسابقه را با استفاده از معماران ژاپنی داد.

به گزارش نشریه ژاپن تایمز (Japan Times) هر دو معمار در طرح های خود از چوب استفاده نموده اند که باعث شده منتقد ژاپنی خانم Takashi Moriyama به روزنامه ها بیان کنند که “من فکر میکنم که ایده استفاده از چوب در بناهای بزرگ باعث تاثیر عمیقی بر معماری بین المملی خواهد شد.”

Archreport-Japan Sport Council Unveils Two Shortlisted Designs For New Tokyo National Stadium

فرای المانهای چوبی استفاده شده در این دو طرح پیشنهاد یبرای استادیوم، گزینه A واجد چندین سطح سبز در نمای بیرونی خود میباشد، در حالی که گزینه B سطحی شیب دار از سمت بیرون به داخل ساختاری جذاب به استادیوم داده که منتقد Moriyama آن را بیشتر در حال و هوای طرح قدیمی استادیوم ملی ژاپن بیان نموده است.


گزینه A :

Archreport-Japan Sport Council-A-Designs For New Tokyo National Stadium 01

Archreport-Japan Sport Council-A-Designs For New Tokyo National Stadium 02

Archreport-Japan Sport Council-A-Designs For New Tokyo National Stadium 03


 

گزینه B :

Archreport-Japan Sport Council-B-Designs For New Tokyo National Stadium 01

Archreport-Japan Sport Council-B-Designs For New Tokyo National Stadium 02

Archreport-Japan Sport Council-B-Designs For New Tokyo National Stadium 03

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید