X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۲۴
بهمن ۱۳۹۳
ایمیل به دیگران

هشت استخر فوق العاده خاص

در قدیم استخرها یك فضای مستطیل شكل ساده بودند كه اكثر آن‌ها شباهت زیادی به هم داشتند، اما این روزها طراحی استخر و فضای بیرونی خانه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و طراحان برای طراحی استخر‌هایی زیبا و منحصر‌به‌فرد هر روز دست به خلاقیت‌های مختلفی می‌زنند تا بتوانند حیاطی را طراحی كنند كه از هر نظر خاص و منحصربه‌فرد باشد. در این مطلب می‌خواهیم 8 استخر فوق‌العاده خاص را به شما نشان بدهیم تا شما بتوانید از ایده‌های موجود در طراحی داخلی آن‌ها در طراحی و ساخت استخر خانه خود استفاده كنید.


استخر دیدنی و چشم گیر در طبیعت

این استخر كه فرمی شبیه L انگلیسی دارد امتدادی از فضای داخلی خانه است و و در زیر یك خط یكسان از پشت بام ساخته شده است. سه تا اضلاع این استخر از سنگ ساخته شده‌اند و لبه بیرونی لبه بیرونی آن به گونه‌ای ساخته شده است كه اگر از دور به استخر نگاه كنید انگار كه در طبیعت به پایان رسیده است. این استخر در فضایی ساخته شده است كه دارای مناظر پیرامونی فوق‌العاده زیبا و سبزی است.شنا کردن در این استخر حس و حالی هیجان انگیز مانند شنا کردن در لبه پرتگاه دارد.


استخری در كنار اقیانوس

  • این استخر نیز به گونه‌ای ساخته شده است كه گویی تا اقیانوس كنارش امتداد یافته است. به استخر هایی لبه ندارند مانند استخری که در عكس می‌بینید استخر می نهایت می گویند. این استخر از سنگ‌های كوارتز ساخته شده است و نمونه كاملی از استخرهایی است كه در مناطق جزیره‌ای ساخته می‌شوند.

    • استخری به شکل ویولون

    در ساخت این استخر درجه یك و زیبا كه كاشی‌كاری و نورپردازی خیره کننده ای دارد برای جلب توجه و جذابیت بصری بیشتر از لبه‌های منحنی و برش خورده استفاده شده است، به گونه‌ای كه انگار این استخر دارای هیچ نوع چارچوبی نیست. استفاده از این شیوه برای ساخت به دلیل همگرایی و هماهنگی بیشتر با فضای سبز پیرامون آن انتخاب شده است.

8 Wonderful polls Violin Shaped (6)


استخری مینیمال شیشه‌ای

این استخر رسمی از گرانیت‌هایی به رنگ خاكستری روشن ساخته شده است و از یک طرف به دیوار شیشه ای ختم شده است. دیوار سیاه رنگ متفاوت این فضا نقطه كانونی آن است و هماهنگی بسیار خوبی با باغچه و نورپردازی استخر برقرار كرده است.

8 Wonderful polls Minimal Glass

 


بیشترین استفاده از استخر و حیاط

این استخر ساده و باریكهمان طور که قبلا در مطلب طراحی استخر شیشه ای در زمین کوچک برایتان توضیح دادیم مناسب حیاط‌های بسیار باریک است. همان‌طور كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید در طراحی این استخر بیشترین استفاده از فضای زیر ساختمان شده است.

8 Wonderful polls Casa-Devoto (5)


استخر درون شهری

استخری بسیار زیبا كه از استیل ضدزنگ ساخته شده است و در كنار ایوان این آپارتمان شهری قرار گرفته است و به همین دلیل  منظره ای خاص‌ و جذاب‌ از شهر از بالا را پیدا كرده است.

8 wonderful pools simple-guide-to-deck


استخر نیمه رومی

استخری كه در عكس بالا مشاهده می‌كنید یك استخر نیمه رومی است كه از سنگ‌های ماسه‌ای و كاشی‌های آبی کمرنگ رنگ ساخته شده و لبه های بیرون زده استخر شیشه ای است. حیاط خلوت و مبلمان فضای بیرونی كنار استخر و فضای سبز موجود در این حیاط و هم‌چنین نورپردازی كلی فوق‌العاده زیبا، این حیاط را تبدیل به یك حیاط رویایی و دیدنی كرده است.

8 wonderful pools contemporary-pool


استخر شیشه‌ای معاصر

این استخر شیشه‌ای در یك فضای كاملا مینی‌مالیستی ساخته شده است و همان طور که قبلا گفتیم امکان تجربه ای رویایی در استخر شیشه ای معلق را برای شما فراهم می کند. به جای این‌كه این استخر در سطحی تراز با سطح خانه ساخته شود، در سطوح مختلف با ارتفاع‌های مختلف ساخته شده است و از این طریق این حیاط دارای جلوه بصری بسیار زیبا و منحصربه‌فردی شده است.

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید