X

جدیدترین اخبار و اطلاعات حوزه معماری و شهرسازی

فهرست
۱۹
دی ۱۳۹۵
ایمیل به دیگران

فراخوان مسابقه طراحی نمای ساختمان اداری شرکت هلال ایرانیان

فراخوان مسابقه طراحی نمای ساختمان اداری شرکت هلال ایرانیان

مسابقه طراحی نمای ساختمان اداری شرکت هلال ایرانیان واقع در خیابان طالقانی تهران در یک مرحله و در سطح ملی برگزار خواهد شد. داوطلبان شرکت در مسابقه می بایست پس از ثبت نام، در مهلت تعیین شده، طرح های خود را تهیه و در موعد مقرر آن را به دبیرخانه مسابقه تحویل  نمایند. طرح های عرضه شده  طبق ضوابط مسابقه داوری خواهد شد و نتایج آن طبق تقویم مسابقه به اطلاع شرکت کنندگان خواهد رسید.

مقدمه:
شرکت ساختمانی هلال ایرانیان در نظر دارد جهت دستیابی به بهترین ایده ها و طرحها، مسابقه طراحی نمای ساختمان اداری ۲۱ طبقه شامل ۶ طبقه زیر زمین و به مساحت ۲۱۳۰.۵۰ متر مربع واقع در خیابان طالقانی تهران ،تقاطع خیابان استاد نجات الهی را برگزار  نماید. به این منظور از تمامی علاقمندان و متخصصان در زمینه های مرتبط دعوت میشود تا در این مسابقه شرکت نمایند.

شرایط داوطلبان شرکت در مسابقه:
شرکت در این مسابقه برای عموم علاقمندان به شرط دارابودن شرایط ذکرشده در این بند آزاد خواهد بود. از آنجا که می‌بایست داوطلبان شرکت در مسابقه ـ اعم از شخصیت‌های حقیقی و حقوقی ـ از لحاظ سابقه تحصیلی و حرفه‌ای، توانایی لازم برای طراحی نمای مجموعه‌‌ای با مقیاس این ساختمان اداری را داشته باشند، لازم است داوطلبان برای شرکت در مسابقه «گروه» تشکیل دهند و ثبت نام افراد به صورت انفرادی امکان‌پذیر نیست. هر گروه می‌بایست حداقل دو نفر عضو داشته باشد و یکی از اعضای گروه به عنوان «سرگروه» معرفی گردد. لازم است سرگروه دانش‌آموخته کارشناسی رشته معماری باشد و اعضا اعم از عضو سرگروه و مابقی اعضا تنها میتوانند دردو گروه مختلف ثبت نام نمایند،اما عضو سرگروه تنها میبایست در یک گروه سرگروه معرفی شود.
پیشنهاد می‌گردد گروه‌های تشکیل‌شده ترکیبی از تخصص‌های مختلف مانند معماری، طراحی شهری، مهندسی سازه ،مهندسی معماری گرایش های انرژی و تکنولوژی و یا طراحی صنعتی و گرافیک باشد. به عبارت دیگر ترجیح هیأت داوران مسابقه بر شرکت گروه‌هایی در مسابقه است که ترکیبی از تخصص‌های مختلف باشند. با وجود این، تشکیل گروه‌هایی که فقط متشکل از تخصص معماری باشند منعی ندارد.

قوانین:
شرکت کنندگان در مسابقه می بایست قوانین ذکرشده در بندهای مختلف این گزارش را رعایت نمایند.
– لازم است داوطلبان برای شرکت در مسابقه «گروه» تشکیل دهند. هر گروه می بایست دست کم متشکل ازدو نفر بوده و یکی از اعضای گروه به عنوان «سرگروه» معرفی گردد. لازم است سرگروه دانش آموخته کارشناسی رشته معماری (حداقل مدرک کارشناسی) باشد.
– شخصیت های حقیقی ملزم به تشکیل گروه نیستند،لذا توصیه میشود،اعضای گروه شرکت کننده معرفی گردد .
– لازم است شرکت کنندگان تمامی مدارک طراحی خود را به همراه فرم پرشده «فهرست مدارک تحویل داده شده» که در سایت مسابقه موجود است، به دبیرخانه مسابقه تحویل دهند. بدیهی است آثاری که تمامی مدارک درخواستی را ارائه ننمایند، داوری نخواهند شد.
– شرکت کنندگان می بایست به ضوابط طراحی و کنترل نمای شهرداری  تهران احاطه لازم را داشته باشند.
– در صورت عدم رعایت قوانین مربوط به حقوق معنوی و محرز شدن وجود تقلید های عینی و کلان از طرح های دیگر (کپی) در طرح های برگزیده، هیأت برگزارکننده مطابق آیین نامه  جامع  برگزاری  مسابقات طراحی  معماری و شهرسازی مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند علاوه بر درخواست بازگشت جایزه از برگزیدگان، به دریافت خسارت نیز اقدام نماید.
– رعایت حقوق معنوی و مادی آثار بر اساس «قانون حمایت حقوق مؤلفان، مصنفان و هنرمندان» – مصوب ۱۳۴۸/۱۰/۱۱ برای سرکت کنندگان و تمامی ارکان مسابقه لازم الاجراست.
– مستندات ارسالی به برگزار کننده تعلق دارد و برگزار کننده حق انتشار، نمایش، قضاوت و نقد آثار را دارد.
–  حایزان رتبه در مسابقه، در صورت درخواست کارفرما، متعهد به عقد قرار داد با کارفرما، بر اساس شرح خدمات و حق الزحمه مصوب معاونت مدیریت و برنامه ریزی ریاست جمهوری نسبت به تغییر  و تکمیل طرح اولیه بر اساس نظر کمیته نمای منطقه و دیگر مراجع ذی نفوذ و طراحی و تحویل مستندات فاز دو اجرایی و نظارت عالیه بر حسن اجرا می باشد.

مشاهده اطلاعات کامل این فراخوان در: فراخوان مسابقه طراحی نمای ساختمان اداری شرکت هلال ایرانیان

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :

اینستاگرام : https://www.instagram.com/archcal

کانال تلگرام : https://telegram.me/archreport_ir

اپلیکیشن تقویم معماری :  https://cafebazaar.ir/app/com.archreport.cal

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

  • اینستاگرام
  • تلگرام
  • نرم افزار اندروید